Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor
    Alberto
    Participant

M-am îmbolnăvit de virusul smart . Am început extra Basic cu gateway-ul și niște device-uri de la lidl. Apoi am aflat de sonoff. Am făcut iluminatul extern și intern al casei cu sonoff. Apoi am vrut senzori de inundatie . Am găsit pe tuya . Am vrut si-o automatizare asa ca am mai luat niște relee tuya ,etc. Între timp l-am cunoscut pe Andrei de l întrerupătoare tactile și smart 360 . Mi-a trimis niște camere smart pentru teste , alte ispite… apoi s-a plâns soția ca e prea cald în camera și nu poate controla temperatura. Am găsit la oferta un cap termostatat și hub de la Fibaro . So , pre multe device-uri, prea multe aplicații. As încerca un HA dar nu orea știu coding . As încerca și un conbee dar nu știu cu ce se mănâncă. Așadar, niște tutoriale pentru novici , cu HA sau conbee găsesc? PS: în tinerețile mele m-an jucat puțin în HTML , poate ma ajuta …

Alin Goga
    Participant

Salutare. si eu is in aceeasi situatie ca si tine. Urmeaza cat de curand sa achizitionez un raspberry pi4 si sa incep cu el ceva experimente cu HA. La partea de coding am ceva experienta de pe vremurile cand ma jucam cu arduino. Mai mult ca sigur o sa urmaresc ceva tutoriale de pe youtube si o sa caut si ceva forumuri externe pentru aprofundare.Problema e lipsa de timp dar gasim noi o rezolvare. Spor la invatat !

Gorgan Rares
    Participant

Cateva la care m-am uitat eu:

si

Poate te ajuta….

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

©2022 SmartHome360.ro Totul Despre si Pentru Smart Home! Partener LoxonePartener KNX

Conectați-vă cu datele de autentificare

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Creează cont