Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    Chifor Andrei
    Participant

Salut,

Am identificat urmatoare problema la incalzire prin algoritmul Loxone si nu reusesc sa imi dau seama de la ce este problema.

Camera: birou
    Temperaturi incalzire: Confort=21.5 Eco=18.5 (vezi atasament)
    Program incalzire: Luni- Vineri, orele 6.30 – 22 mod confort, inafara acestor ore este setat Eco; Sambata- Duminica Eco toata ziua (vezi atasament)

Problema: vineri seara incalzirea se opreste, trece in modul Eco, dar sambata dimineata apare Heating up to confort, adica incalzeste deja de sambata dimineata (cu 48 ore inainte de Luni cand e Confort) la 21.5 grade.
    Din videoul atasat se observa cum, daca merg pe setarea intervalelor orare si selectez din nou ca Sambata- Duminica sa fie modul Eco (practic nu schimb nimic, doar refac aceleasi setari), incalzirea se opreste, si este conform programului, Insa pe parcursul zilei de sambata tot apare apoi Heating up to confort. Camera birou este singura camera unde am observat aceasta problema, si am fix aceeasi setare si programe de functionare pe alte camere, insa acolo functioneaza perfect.

https://drive.google.com/drive/folders/1p5Ph-xiFhWAc2F0aGqQWMDDYjKIpPGoB?usp=sharing

Exista cineva care ma poate ajuta cu rezolvarea problemei?

Multumesc.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

©2022 SmartHome360.ro Totul Despre si Pentru Smart Home! Partener LoxonePartener KNX

Conectați-vă cu datele de autentificare

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Creează cont