Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor
    Florin
    Participant

Salut ,

Vreau sa va impartasesc cum am ajuns sa fiu preocupat de aceste sisteme smart .

Am cumparat in urma cu un an o casa care nu avea iluminat exterior doar la terase. Am decis sa pun 3 proiectoare pe langa casa dar problema cum sa le comad fara sa mai trag fire pentru intrerupator pana la parter .

Solutia pe care am aleso a fost sa alimentez cele 3 proiectoare prin 3 relee de sonoff WiFi Sonoff Basic R2 sa le pot comanda de pe telefon. ( am pus o doza de ramificatie din care am iesit in relee cu cablu de 1 si din relee pana la proiectoare cu 2 cabluri de 1,5 protejate de tub metalic )
    In timp ce m-am documentat despre aceste rele
    e sonoff am vazut ce dispozitive interesante asa ca am luat si intrerupatoare smart de la ei. Din pacate nu au varianta de intrerupator trimplu cu cap scara cruce dar de anul viitor am vazut ca o sa aiba o gama noua de intrerupatoare mecanice smart capabile de cap scara / cruce .
    Ulterior am Cumparat un Google nest si am imperecheat tot ce aveam smart prin casa la Goolge Home( banda led sonoff rgb / intrerupatyoare smart / camere supraveghere imou / termostate salus / xbox …etc)
    Pe viitor o sa vreau sa mai adaug 2 usi de garaj/ o poarta cuilisanta si o sonerie smart compatibila google home la care inca caut variante 😀

Spor in toate !

Florin
    Participant

IMG-20211218-204319
    IMG-20211214-181726
    IMG-20211213-154642
    IMG-20211210-223618

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

©2022 SmartHome360.ro Totul Despre si Pentru Smart Home! Partener LoxonePartener KNX

Conectați-vă cu datele de autentificare

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Creează cont