Etichetat: ,

Vizualizare 7 articole - 1 la 7 (din 7 în total)
  • Autor
    Jonny
    Participant

Imi poate da cineva cateva idei legat de ce as mai putea face cu sonoff mini r2? Am ramas cu ceva bucati care nu mi-au incaput in “conservele” de doze de la intrerupatoare 🙂 Si ma gandesc ce sa fac smart cu ele.

Liviu
    Participant

Eu am legat un Sonoff mini la un candelabru, pe care îl comand din 4 întreupătoare push cu revenire (tip sonerie).
    Sunt mulțumit de el.

Liviu
    Participant

Sau la instalația de iluminat exterior pentru ornamentele de Crăciun.

Duculete
    Participant

dacă ai în dormitor lămpi, poți sa îl pui pe lămpile de pe noptiere
    dacă ai lampa în living/zona de citit/office poți sa îl pui pe acea lampa
    dacă ai un ventilator pe balcon/terasa poți sa îl faci smart (vezi totuși consumul)

smart ar fi sa le faci ci cadou de Crăciun

Jonny
    Participant

Pentru un corp de iluminat DIY cu 4 becuri si pentru ventilatorul din baie, care initial erau bagate in prize smart, le-am legat la sonoff basic r2. Prizele ocupau prea mult spatiu si nu mai puteam baga altceva in priza dubla de perete.
    Ma gadesc sa pun niste aplice exterioare conectate din interior intr-o doza cu intrerupator in care sa leg si un mini r2, pentru ale controla si fizic si prin wifi.

Alin
    Participant

intrebare un pic pe langa subiect…
    aceste sonoff mini r2 se pot adauga in aplicatia tuya ?

Jonny
    Participant

@alintm nu stiu sa iti zic daca merg adaugate in alta aplicatie decat ewelink si nu folosesc momentan aplicatia tuya. Eu sonoff-urile le am integrate in homekit via hoobs din aplicatia ewelink.

Vizualizare 7 articole - 1 la 7 (din 7 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

©2022 SmartHome360.ro Totul Despre si Pentru Smart Home! Partener LoxonePartener KNX

Conectați-vă cu datele de autentificare

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Creează cont