Etichetat: , ,

• Acest subiect are 1 răspuns, 2 voci și a fost actualizat ultima dată acum 6 luni de Jonny.
Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor
    Andrei
    Participant

Salut, ce păreri aveți de seria Tapo de la TP-Link?

Eu am un set de prize P100 (fără monitorizare consum).
    Se configurează în aplicația proprie Tapo, de unde le poți activa și programa. Recent au primit un update care te lasă să alegi ‘default state’, adică comportamentul după ce clipește curentul – pentru mine un mare plus, puține branduri se ocupă de asta.
    Dacă sunteți sensibili la ureche, se aude un țiuit mereu când sunt băgate în priză.

Le-am adăugat ușor în Google Home, sunt compatibile și Alexa și SmartThings.
    Nu sunt compatibile IFTTT, dar am găsit un workaround: le adaugi în aplicația SmartThings și prin ea le găsești în IFTTT.
    Eu le folosesc în Home Assistant; au integrare neoficială, care funcționează local. Dar îmi dau bătăi de cap.. tot le găsesc ‘unavailable’ și mai trebuie câte un restart.

A încercat cineva becurile și camerele de supraveghere de la ei?

Jonny
    Participant

Sunt singurele prize smart pe care le am, am prins kitul de 4 bucati la 124lei (am vazut ca si acum sunt la 148lei fata de 200 si ceva cat sunt in general)si le am integrate in Homekit prin Hoobs.
    Dar am inceput sa le inlocuiesc incet incet cu relee, sunt cam mari si intr-o priza dubla le poti folosii doar cu un stecher ingust langa.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

©2022 SmartHome360.ro Totul Despre si Pentru Smart Home! Partener LoxonePartener KNX

Conectați-vă cu datele de autentificare

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Creează cont